Gisteren ben ik eens aan de slag gegaan met paksoi. Een groente die me niet echt bekend was en dus had ik niet echt een idee wat ermee te doen. Maar online vind je natuurlijk alle nodige uitleg over deze koolsoort, alsook verschillende recepten. Paksoi kan je roerbakken, stomen, stoven en zelfs koken. De hele kool kan gebruikt worden, dus geen afval tijdens de voorbereiding, op voorwaarde dat de groente goed vers is op moment van gebruik. Vitamines, mineralen en andere goede stoffen vind je in overvloed terug in deze groente!
Smaak is natuurlijk vooral persoonlijk, ik vond de paksoi wel lekker smaken met wat look erbij. Maar gember zou ook een optie kunnen zijn, of look én gember.
Deze bereiding is gebaseerd op een recept uit @libellelekker. En zoals je kan zien heeft paksoi nóg een voordeel: je bereidt het in een 5-tal minuten, ideaal als je snel aan tafel wil!
Ingrediënten
Voor 4 personen * 10 min voorbereidingstijd * ongeveer 15 min baktijd
- Ongeveer 500 gram kipfilet
- 2 teentjes look
- 2 paksoi
- Olijfolie
- Peper
- Kippenkruiden
- 1 potje Griekse yoghurt
- Sap van een halve citroen
- 1 sjalotje
- Handjevol verse munt
Bereiding
- Snijd de paksoi in reepjes, spoel ze en laat ze goed uitleggen in een vergiet. Pel de knoflook en snijd in fijne plakjes.
- Snijd het sjalotje heel fijn, alsook de munt.
- Kruid de kipfilets met de gewenste kruiden. Laat een pan goed heet worden en voeg wat olijfolie toe. Wacht tot de olijfolie in de pan voldoende heet is en voeg vervolgens de kipfilets toe . Laat de filets goed bakken aan beide kanten, op deze manier krijg je een krokant korstje. Verlaag vervolgens de temperatuur van het vuur om uitdrogen en aanbranden te voorkomen. Laat de kipfilets gedurende 10 minuutjes (afhankelijk van de dikte van de filet) rustig garen.
- Bak ondertussen de knoflook kort in een scheut hete olie. Doe er de paksoi bij. Roerbak 1 minuut. Giet er een kopje water bij. Kruid met peper en zout. Laat 5 minuten sudderen.
- Meng de yoghurt met het citroensap, een klein scheutje olijfolie, het fijn gesneden sjalotje, een snufje peper en de fijngesnipperde munt voor de yoghurtdressing
Een gekookt of gebakken aardappeltje smaakt hier heel lekker bij!
Voor mij alvast weer een gerechtje bij op mijn favorietenlijstje!
Welke bereidingen met paksoi willen jullie delen met mij?
Geniet ervan!
Anniek
0 reacties